Historia KRESTO

Historia marki KRESTO

1994

Firma KRESTO Polska Sp. z o.o. powstała w 1994 roku, obejmując swoim portfolio: bakalie, snaki, ryż oraz owoce w puszkach.

1999

1999 KRESTO Polska Sp. z o.o. pozyskuje nowego Właściciela VOG A.G.
– austriackie przedsiębiorstwo z doświadczeniem –

Przebudowa centrum logistycznego

Profesjonalna kadra oraz bogate zaplecze logistyczne i technologiczne, w tym bocznica kolejowa, sprawiają, że produkty KRESTO zajmują ważne miejsce w kategorii wartościowych przekąsek.

Fundamentalnymi wartościami KRESTO są jakość, współpraca i troska o środowisko naturalne – około 70% produktów marki posiada opakowania z folii w 100% przeznaczonej do recyklingu.

Przy rozwoju marki stale pracują doświadczeni specjaliści, którzy uważnie analizują trendy oraz tworzą nowoczesne rozwiązania, celnie odpowiadające na potrzeby rynku. Aż 50% pracowników jest związanych z firmą od ponad 15 lat, a dzięki pasji i zaangażowaniu zgranego zespołu produkty KRESTO zdobyły zaufanie klientów i na stałe zagościły w polskich domach.

Marka jest obecna w świadomości konsumentów głównie za sprawą dobrze znanej i docenianej tradycyjnej linii bakalii KRESTO w żółto-zielonych opakowaniach. Dużym uznaniem cieszą się też produkty linii KRESTO SELECT, w której znajdują się najlepszej jakości surowce bez konserwantów, pozyskiwane z różnych regionów świata. MIX BAKALII KRESTO z żurawiną lub nerkowcem to pomysłowy sposób na pożywne śniadanie, a linię ZGRANA PACZKA tworzy 6 autorskich mieszanek bakalii na każdą okazję, jak podróż, spotkanie z przyjaciółmi czy sportowe emocje. Ważne miejsce w ofercie zajmują też wyroby liofilizowane: ANANAS, MALINA i TRUSKAWKA 100% OWOCU, które są chrupiące oraz zachowują intensywny smak i naturalny aromat.

W ofercie KRESTO znajdują się produkty z certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz certyfikowane jako ekologiczne.

Od 25 lat marka uważnie wsłuchuje się w potrzeby odbiorców i sprawia, że przygotowywanie urozmaiconych posiłków, pełnych odżywczych składników, jest szybkie, wygodne i dostosowane do dynamicznego rytmu życia.