Liofilizowana borówka

Liofilizowana borówka

BORÓWKA AMERYKAŃSKA 100% OWOCU LIOFILIZOWANA KRESTO to pyszny smak na okrągło!

Jej owoce są pełne naturalnej słodyczy, chrupiące, pozbawione konserwantów i znakomicie sprawdzają się zarówno jako składnik dań, jak i przekąska podjadana prosto z paczki. To odżywczy dodatek, który wzbogaci walory smakowe owsianki, deserów i sałatek.

W procesie produkcji KRESTO owoce borówki amerykańskiej zostały poddane procesowi liofilizacji. Polega on na mrożeniu owoców i usuwaniu z nich wody. To alternatywna metoda do klasycznego suszenia, która pozwala na zachowanie wysokiej jakości naturalnego smaku, aromatu i większej ilości składników odżywczych.

BORÓWKA AMERYKAŃSKA 100% OWOCU LIOFILIZOWANA KRESTO to produkt bezglutenowy, wegański, o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego. Do wyprodukowania 100 g borówki amerykańskiej liofilizowanej wykorzystano 0,7 kg świeżych owoców.

Przekąska dostępna jest w 15 g, wygodnym w użyciu opakowaniu ze strunowym zamknięciem.

Ciekawostka: Borówka amerykańska swoją nazwę zawdzięcza rodowodowi - do Europy zawitała prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki swoim walorom odżywczym zaliczana jest do kategorii superfoods i nazywana królową antyoksydantów. Pochodzi z rodziny wrzosowatych. W ogrodach wykorzystywana często jako krzew ozdobny.

Wysoka zawartość błonnika pokarmowego
Poręczne opakowanie
Intensywny smak

To co najlepsze z natury!

Od blisko 30 lat dostarczamy Państwu orzechy i suszone owoce wyłącznie najlepszej jakości.

Wartości odżywcze

Borówka amerykańska owoce poddane procesowi liofilizacji, pakowane w atmosferze ochronnej.

Produkt otrzymany w wyniku procesu liofilizacji. Liofilizacja polega na odwodnieniu owoców przez sublimacje lodu tj. przejście wody ze stanu stałego bezpośrednio w stan pary z pominięciem fazy ciekłej. Dzięki temu procesowi produkt zachowuje właściwości odżywcze i organoleptyczne.

Produkt bezglutenowy.

Alergeny: Produkt może zawierać orzeszki ziemne, inne orzechy oraz sezam

Wart. energ. 1476 kJ / 350 kcal 100na 100 g
Tłuszcz 1.8na 100 g
Kwasy tłuszczowe nasycone 0.1na 100 g
Węglowodany 72na 100 g
W tym cukry 60na 100 g
Błonnik 14na 100 g
Białko 4.2na 100 g
Sól 0.02na 100 g